Simli Lak

simli lak

Simli Lak hangi görsellerde iyi sonuç verir?
Simli Lak hangi görsellerde iyi sonuç verir?

Simli lak, mat selefonlu yüzeylerde kullanılır. Yılbaşı kartındaki çam ağacının üzerinde ya da bir gece elbisesinin bir detayında serpmeler ve lokal kullanım için çok idealdir. Çok keyifli kullanım yerleri için bizdeki örnekleri görmenizi öneririz. Kullanım yeri hayallerinizle sınırlıdır diyebiliriz. Gümüşlü, altınlı ya da karışık kombinleri bulunan simler; teknolojisi gereği uzun yıllar aynı güzellikte kalacaktır.

Simli Lak tasarlarken nelere dikkat ederiz?
Simli Lak tasarlarken nelere dikkat ederiz?

Uygulanacak kısımlar için düz emisyon (tire) serigrafi filmi istenir. Basılı iş üzerine uygulanan lak; basılan işin renginde az da olsa farklılık oluşturabilir. Tasarımınız sırasında soru işareti olabilecek her konuyu bizimle paylaşmanızda büyük yarar görüyoruz. Ayrıca daha önce yapılmış iş örneklerini incelemenizi isteriz. Unutmayınız ki küçük detaylar işinizin etkisini kuvvetlendirecektir. 

Karton seçimini nasıl yapmalıyız?
Karton seçimini nasıl yapmalıyız?

Laklama işlemi, en az 135 gr/m2, en kalın 450 gr/m2 kuşe kartona yapılır. 1. Hamur kağıtlarda ve fantazi kağıtlarda laklama iyi sonuç vermez. Lütfen bu konu için bizi önceden arayınız. Lak malzemesi ince bir film tabakası olmasına karşın yine de bir kalınlığı olduğu için finalde işinizin kalınlığının arttığını göreceksiniz. Bu işin kesimi ya da keskisi sırasında daha dikkat etme gereğini ortaya koyar.

Baskıda dikkat edilecek hususlar
Baskıda dikkat edilecek hususlar

Revolta işlerde düzgün kesim yapılmalı, poza ve makasın her iki tarafta da aynı yönde olmasına dikkat edilmelidir. Baskı makinesinde tek poza kullanılmalı, laklanacak alan poza kısmında olmalıdır. Basım sırasında, iş üzerinde pudra vb malzeme kullanılmamalıdır. Pudra kullanıldıysa; iş, baskı makinasından boş olarak geçirilmelidir. Baskı aşamaları ve yapılan farklı uygulamalar için (Varak yaldız v.b.) lütfen bize bilgi vermeyi unutmayınız.

Simli Lak Seçenekleri
Simli Lak Seçenekleri