Hakkımızda

prizma ambalaj

Biz kuvvetli bir ekibiz

Gönül verdiğimiz matbaa sektöründe güçlü markamızla yeni projelere imza atıyoruz.

Prizma Ambalaj; baskı sonrası iyileştirme teknikleri konularında faaliyet gösteren bir uygulama firmasıdır.
Üstlendiği misyonu gereği kendi konusunda özverili çalışmaları sektörde çok iyi bilinir. Kaliteli ve işinize değer katan hesaplı çözümleri ile yeniden tanışmanızda fayda görüyoruz.

1997’de kurulan firmamız, 2010 yılında İvedik O.S.B. Matbaacılar Sitesindeki tesislerine taşınmıştır. Günümüzde globalleşen dünya şartları ve devamlı gelişen teknolojilerle matbaa sektörü de kendini geliştirerek büyük aşamalar göstermiştir. Bu gelişmeler paralelinde matbaa sektöründeki her ölçekdeki firma tarafından bilinen “Prizma Ambalaj” her yıl yenilenen makina parkuruyla müşterilerine doğru ve en kaliteli hizmeti özenle vermek için çalışmaktadır.

Prizma Ambalaj, sektörün modernleşen ve yükselen hizmet kalitesine süratle uyum sağlamış; bunu var olma sebebi kabul etmiştir. 2012 yılında makina parkına Ankara’da ilk defa bu özelliklerde kullanılmaya başlanan 2012 model 900 x 1100 mm. ölçülerinde “Kabartma Desen Baskı Makinası”nı sektörün ve tasarımcıların kullanımına sunmuştur. Makina; sonsuz desen seçimi ve zengin kullanım teknikleriyle baskı sonrasında “işin albenisini” artırarak çok daha farklı değerlere ulaşmasını sağlıyor. Bu özellik işe farklı bir kimlik ve dünyada sadece o işe mahsus, taklit edilemez bir özellik katıyor. Katalog, broşür ve ambalaj gibi reklam unsurlarında sayısız tasarımın istenen, doğru bir etkiye sahip olması için yoğunlukla tercih ediliyor. Günümüzde özelikle uluslararası tekstil firmalarının karton çantalarında ve gıda firmalarını ambalajlarında bu makinanın ürünleri yoğun olarak görüyoruz.

Yine 2019 yılı itibarıyla makine parkına yeni bazı özel sistemleri de eklemeyi planlayan Prizma Ambalaj; dünyada daha bu yıllarda yeni vizyona giren ve Türkiye’de bilinmeyen kreatif baskı sistemlerini yurdumuza kazandırma gayretindedir.

Devam eden sayfalarda selefon ve UV Lak’la yapılan özel uygulamaları ve kabartma desen baskı konularında değişik ve öğretici olduğunu düşündüğümüz bazı örnekleri görecek ve bunlara dokunacaksınız. Özellikle dokunmanızı ve bu etkileri hissetmenizi istiyoruz. Konu anlatımında kullanılan görsel seçiminde seçici olmadığımızı ve sadece bilgi vermek istediğimizi belirtmek isteriz. Sizlerden gelecek özel tasarımlarda çok daha konuya uyumlu fikirler bulacağımıza inanıyoruz.

Saygılarımızla.