Serigrafi Baskı

serigrafi baskı

Serigrafi baskı hangi görsellerde iyi sonuç verir?
Serigrafi baskı hangi görsellerde iyi sonuç verir?

Zeminli baskılarda kullanıldığında örtücü ve opak olmasının büyük avantajlarını yaşarız. Özellikle özel renk bulma ve riskli renk seçeneklerinde doğru ve olumlu sonuçlara ulaşırsınız. Kullanılan boya kapatıcı olduğu için baskılı bir karton ambalajda gerçekten çok etkili ve kaliteli bir sonucuda beraberinde getirir. Örneğin kullanılan bir kırmızı renk için işte bu kırmızı diyeceğiniz yanıtlar alacaksınızdır.

Serigrafi Baskıyı tasarlarken nelere dikkat ederiz?
Serigrafi Baskıyı tasarlarken nelere dikkat ederiz?

Uygulanacak kısımlar için düz emisyon (tire) serigrafi filmi istenir. Tasarımınız sırasında soru işareti olabilecek her konuyu bizimle paylaşmanızda büyük yarar görüyoruz. Ayrıca daha önce yapılmış iş örneklerini incelemenizi isteriz. Unutmayınız ki küçük detaylar işinizin etkisini kuvvetlendirecektir. 

Karton seçimini nasıl yapmalıyız?
Karton seçimini nasıl yapmalıyız?

Laklama işlemi, en az 135 gr/m2, en kalın 450 gr/m2 kuşe kartona yapılır. 1. Hamur kağıtlarda ve fantazi kağıtlarda laklama iyi sonuç vermez. Lütfen bu konu için bizi önceden arayınız. Lak malzemesi ince bir film tabakası olmasına karşın yine de bir kalınlığı olduğu için finalde işinizin kalınlığının arttığını göreceksiniz. Bu işin kesimi ya da keskisi sırasında daha dikkat etme gereğini ortaya koyar.

Baskıda dikkat edilecek hususlar
Baskıda dikkat edilecek hususlar

Revolta işlerde düzgün kesim yapılmalı, poza ve makasın her iki tarafta da aynı yönde olmasına dikkat edilmelidir. Baskı makinesinde tek poza kullanılmalı, laklanacak alan poza kısmında olmalıdır. Basım sırasında, iş üzerinde pudra vb malzeme kullanılmamalıdır. Pudra kullanıldıysa; iş, baskı makinasından boş olarak geçirilmelidir. Baskı aşamaları ve yapılan farklı uygulamalar için (Varak yaldız v.b.) lütfen bize bilgi vermeyi unutmayınız.