Kadife Selefon

kadife selefon

Kadife Selefon hangi görsellerde iyi sonuç verir?
Kadife Selefon hangi görsellerde iyi sonuç verir?

Hemen hemen her görsel için doğal bir uygunluk gösterir. Son sıralara moda olan bu uygulama genelde müşterinin temas ettiğinde ulaştığı hafiflik ve kalite hissiyle çok prestijli sonuçlar oluşturabilir. Ünlü bir telefon markasının ambalajlarında bu uygulama devamlı olarak kullanılmaktadır. Mat ve doygun bir havası vardır.

Kadife Selefon tasarlarken nelere dikkat ederiz?
Kadife Selefon tasarlarken nelere dikkat ederiz?

Tasarımda önemle dikkat etmenizi gerektiren özel bir durum içermez. Tasarımınız sırasında soru işareti olabilecek her konuyu bizimle paylaşmanızda büyük yarar görüyoruz. Ayrıca daha önce yapılmış iş örneklerini incelemenizi isteriz. Unutmayınız ki küçük detaylar işinizin etkisini kuvvetlendirecektir. 

Karton seçimini nasıl yapmalıyız?
Karton seçimini nasıl yapmalıyız?

Kadife selefon işi, en az 135 gr/m2, en kalın 450 gr/m2 kuşe kartona yapılır. 1. Hamur kağıtlarda ve fantazi kağıtlarda laklama iyi sonuç vermez. Lütfen bu konu için bizi önceden arayınız. selefon malzemesi ince bir film tabakası olmasına karşın yine de bir kalınlığı olduğu için finalde işinizin kalınlığının arttığını göreceksiniz. Bu işin kesimi ya da keskisi sırasında daha dikkat etme gereğini ortaya koyar.

Baskıda dikkat edilecek hususlar
Baskıda dikkat edilecek hususlar

Revolta işlerde düzgün kesim yapılmalı, poza ve makasın her iki tarafta da aynı yönde olmasına dikkat edilmelidir. Baskı makinesinde tek poza kullanılmalı, laklanacak alan poza kısmında olmalıdır. Basım sırasında, iş üzerinde pudra vb malzeme kullanılmamalıdır. Pudra kullanıldıysa; iş, baskı makinasından boş olarak geçirilmelidir. Baskı aşamaları ve yapılan farklı uygulamalar için (Varak yaldız v.b.) lütfen bize bilgi vermeyi unutmayınız.